Zaszkodziły mu szczoteczki do zębów,,,

W jednej z drogerii na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego nieznany sprawca skradł trzy automatyczne szczoteczki do zębów o łącznej wartości blisko 800 złotych.

-W dniu 30 sierpnia 2022 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy natrafili na trop sprawcy –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Był to 21-letni ostrowczanin, który – jak się okazało – dwa dni przed tamtą kradzieżą dopuścił się podobnego czynu w jednym z miejscowych marketów. Młody człowiek ze sklepowych półek zabrał markowy alkohol i 28 sztuk paczek papierosów. Wartość skradzionego mienia wyceniono na kwotę ponad 600 złotych.

Jeszcze tego samego dnia 21-latek usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Wiadomo już, że to nie pierwsze kradzieże, które ma na swoim koncie. Czynów tych dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu, co najmniej 6 miesięcy kary za podobne przestępstwa, czyli działając w warunkach recydywy. Dlatego też sąd może wymierzyć mu teraz wyższy wymiar kary. Za kradzież ustawodawca przewiedział karę do 5 lat więzienia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.