Ostrowiec sięga po kolejne autobusy! Tym razem te od 8,5 metra…

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski właśnie ogłosiła przetarg na dostawę 9 sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych, zeroemisyjnych autobusów miejskich o napędzie elektrycznym wraz z dostawą, montażem i uruchomieniem 9 punktów ładowania zajezdniowego. Zamówienie realizowane jest w ramach zadania inwestycyjnego „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim – etap IV”.

– Termin postępowania został ustalony na 28 września br. i mamy nadzieję, że złożone będą oferty- uważa wiceprezydent Dominik Smoliński. To ostatnie, obejmujące zakup ekologicznych autobusów, postępowanie w ramach zadania „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 9 sztuk fabrycznie nowych, jednej marki, niskopodłogowych, zeroemisyjnych, jednoczłonowych autobusów miejskich przeznaczonych do komunikacji miejskiej wykonywanej przez operatora publicznego transportu zbiorowego wraz z dostawą i montażem infrastruktury ładowania. Całość obejmuje również  opracowanie dokumentacji projektowej dla potrzeb montażu i uruchomienia ww. stacji ładowania autobusów w tym:  6 punktów ładowania tj. 3 sztuk stacjonarnych elektrycznych podwójnych ładowarek o mocy min. 80 kW (2×40 kW) na terenie bazy transportowej Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. J. Samsonowicza 3,  2 punktów ładowania tj. 2 sztuk stacjonarnych elektrycznych ładowarek szybkiego ładowania o mocy min. 150 kW na terenie bazy transportowej Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka i 1 punktu ładowania tj. 1 sztuki stacjonarnej elektrycznej ładowarki szybkiego ładowania o mocy min. 150 kW na terenie pętli autobusowej w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Świętokrzyskiej.

Jak zapewnia wiceprezydent Dominik Smoliński w drugiej połowie września do Ostrowca Świętokrzyskiego powinno dotrzeć sześć autobusów hybrydowych z firmy Solaris, od października rozpocznie się odbiór dziewięciu sztuk pojazdów od firmy MAN z normą Diesel Euro 6, a pod koniec roku, także od tego producenta, ośmiu „elektryków”.

– W trzecim tygodniu sierpnia odbyła się wizyta robocza w Starachowicach, gdzie zaprezentowano pomarańczowo- czarne autobusy od firmy MAN- dla naszego miasta – mówi wiceprezydent Dominik Smoliński. Mam nadzieję, że wszyscy ostrowczanie i odwiedzający nasze miasto będą zadowoleni z komunikacji miejskiej mającej w tym roku już 23 zupełnie nowe, klimatyzowane i komfortowe autobusy.

Dominik Smoliński, wiceprezydent miasta: –Jeśli postępowanie się powiedzie, chcielibyśmy, aby zamawiane autobusy o długości min. 8,5m  trafiły do Ostrowca Świętokrzyskiego na przełomie października- listopada przyszłego roku. Zależy na dywersyfikacji taboru i stąd sięganie po mniejsze autobusy na trasach, gdzie obłożenie nie jest duże. Mniejsze autobusy to również mniejszy koszt utrzymania.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.