Z policyjnych raportów: Piesza potrącona na pasach, potrzebni świadkowie, wywrotka na motorowerze

Piesza potrącona przez renaulta na przejściu dla pieszych

W dniu 19 września 2022 r., o godz. 5.40, w Ostrowcu Świętokrzyskim na alei 3 Maja, 61-latek kierując samochodem osobowym marki Renault nie udzielił pierwszeństwa kobiecie przechodzącej przez przejście dla pieszych. Doszło do potrącenia. 58-latka została przewieziona do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Policja apeluje o ostrożność, ja również dołączam się do tego apelu. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nie jest nam zagwarantowane przez przepisy prawa. Bądźmy więc ostrożni, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Przecież jeszcze nie tak dawno na tej samej ulicy wydarzyła się wielka tragedia, w której zginęła piesza pod kołami ciężarowego pojazdu.

Potrzebni świadkowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w nocy z 9 na 10 września 2022 r. w Opatowie na ul. 1 Maja.

Osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają jakąkolwiek wiedzę mogącą przyczynić się do ustalenia jego przebiegu proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym pod nr tel. 47 8052 205 lub o osobiste stawienie się w Komendzie Powiatowej Policji w Opatowie przy ul. Sienkiewicza 30. Szczególnie prosimy o kontakt kierującego pojazdem osobowym, który w tym czasie przebywał w rejonie miejsca zdarzenia.

Wywrotka na motorowerze

W dniu 18 września 2022 r., ok. godz. 12.30, dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Jędrzejowice doszło do zdarzenia drogowego. 29-letni mieszkaniec gminy Bodzechów jadąc motorowerem marki Piaggio na śliskiej nawierzchni nie opanował swojego jednośladu i przewrócił pojazd.

-Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji stwierdzili, że mężczyzna był nietrzeźwy –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

29-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.