Przetarg rozstrzygnięty

Rozstrzygnięty został przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej numer 754, przebiegającej przez Ostrowiec Świętokrzyski, obejmującej też budowę nowego mostu na rzece Kamiennej.
Wybrano tańszą z dwóch ofert jakie wpłynęły, opiewającą na kwotę 136 mln 953 tys. zł. którą złożyła firma Mota-Engil Central Europe. Jest to jedna z największych rodzimych firm budowlanych w Polsce. Spółka powstała z połączenia dwóch polskich przedsiębiorstw: Krakowskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych S.A. (KPRD) oraz Przedsiębiorstwa Budowy Mostów w Lubartowie Sp. z o.o. (PBM), obecnych na lokalnym rynku już od 1949 roku. Dziś Mota-Engil Central Europe to silna firma budowlana czerpiąca z ponad 60-letniej polskiej tradycji budownictwa drogowo-mostowego, specjalizująca się jednocześnie w budownictwie kubaturowym, kolejowym, elektroenergetycznym oraz real estate.
Wkrótce nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą.
Przypomnijmy, że rozstrzygnięcie przetargu było możliwe, jak decyzją radnych Sejmiku Województwa dołożono brakujące 48 mln. zł. Województwo świętokrzyskie na tę inwestycję pozyskało 88 mln zł z programu rządowego “Polski Ład”. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.