Przetarg rozstrzygnięty

Rozstrzygnięty został przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej numer 754, przebiegającej przez Ostrowiec Świętokrzyski, obejmującej też budowę nowego mostu na rzece Kamiennej.
Wybrano tańszą z dwóch ofert jakie wpłynęły, opiewającą na kwotę 136 mln 953 tys. zł. którą złożyła firma Mota-Engil Central Europe. Jest to jedna z największych rodzimych firm budowlanych w Polsce. Spółka powstała z połączenia dwóch polskich przedsiębiorstw: Krakowskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych S.A. (KPRD) oraz Przedsiębiorstwa Budowy Mostów w Lubartowie Sp. z o.o. (PBM), obecnych na lokalnym rynku już od 1949 roku. Dziś Mota-Engil Central Europe to silna firma budowlana czerpiąca z ponad 60-letniej polskiej tradycji budownictwa drogowo-mostowego, specjalizująca się jednocześnie w budownictwie kubaturowym, kolejowym, elektroenergetycznym oraz real estate.
Wkrótce nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą.
Przypomnijmy, że rozstrzygnięcie przetargu było możliwe, jak decyzją radnych Sejmiku Województwa dołożono brakujące 48 mln. zł. Województwo świętokrzyskie na tę inwestycję pozyskało 88 mln zł z programu rządowego “Polski Ład”. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Przetarg rozstrzygnięty

 • 11/11/2022 at 13:54
  Permalink

  Brawo Prezydent miasta ! Brawo za wytrwałość w dążeniu i w realizacji określonych celów . Panie Prezydencie niech Pan nie zważa na rzucane „pod nogi kłody” przez obecne władze samorządowe województwa i Państwa bo nie jest Pan z „właściwej „opcji czyli ich opcji. Czas mija i jeszcze tylko kilkanaście m-cy i ta władza oszołomów minie jak wiele innych. Nic nie trwa wiecznie. Niech Pan Panie Prezydencie się nie poddaje . Ileż to lat musiało minąć aby władze wojewódzkie ogłosiły przetarg na modernizacje odcinka drogi wojewódzkiej w naszym mieście 8 lat ? a może 10 ? Przecież władze samorządowe i krajowe robią to z premedytacją ! To jawna zagrywka by pokazać kto tu teraz rządzi.
  Przecież obecny prezes ŚZDW w Kielcach to nie kto inny jak sprawujący przez 20 lat ( sic !) funkcję naczelnika wydziału infrastruktury w naszym powiecie . Może ten znakomity fachowiec pochwalił by się swoimi dokonaniami z tego okresu . Ale nie zrobi tego bo nie ma czym się pochwalić.
  Panie prezydencie ! Głowa do góry i proszę dalej tak walczyć. Życzę powodzenia.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *