Dzień Tkaczki w ostrowieckim muzeum

Po wakacyjnej przerwie rusza znów cykl zajęć „Sobota w Muzeum”. Ponieważ 1 października obchodzony jest Dzień Tkaczki, zapraszamy do muzeum na Krzemionkach na zajęcia poświęcone tkactwu, którego początki sięgają epoki neolitu i które jest zaliczane do najstarszych rzemiosł świata. Słowo październik pochodzi od nazwy paździerza oznaczającego zdrewniałe części łodyg pozostawione po obrobionym lnie. Co więcej, to właśnie w październiku tkaczki przygotowywały najwięcej lnianych włókien.

Uczestnicy zajęć, oprócz zapoznania się z historią tkactwa i wieloma ciekawostkami związanymi z tym rzemiosłem, będą mieli możliwość popróbowania swych sił w drobnych formach tkackich.

Wszystkich chętnych zapraszamy 1 października o godzinie 11.00 do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki (Sudół 135a). Koszt zajęć: 15 zł, czas trwania: około 2 godzin. Obowiązują wcześniejsze zapisy do piątku 30 września pod nr 41 26 05 551 lub na adres e-mail: sekretariat@krzemionki.info

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zajęcia odbędą się na terenie zrekonstruowanej pradziejowej osady. Nie obowiązują ograniczenia wiekowe.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *