Budowa ostrowieckiej części drogi wojewódzkiej nr 754 wreszcie ruszy

W dniu 27 września 2022 r. dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Jerzy Wrona podpisał umowę na realizację tego zadania z pełnomocnikiem wykonawcy, firmy Mota -Engil Central Europe, Dawidem Bajorkiem.

Przemysław Chruściel, rzecznik prasowy, poinformował, że koszt zadania „Rozbudowa drogi wojewódzkiej 754 na odcinku od km 0+000 do 1+912 w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej” to prawie 137 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi niecałe 87 mln zł. Reszta kwoty, tj. blisko 50 mln zł pochodzi z budżetu województwa świętokrzyskiego.

– Dwukilometrowy odcinek w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego z estakadą drogową to bardzo skomplikowana inwestycja, ale bardzo potrzebna mieszkańcom i wiele lat przez nich wyczekiwana. Niedługo rozpoczniemy tam pracę, a zakończenie budowy zaplanowano w listopadzie 2024 roku – powiedział marszałek Andrzej Bętkowski. 

–  W ramach inwestycji zostanie wybudowany nowy obiekt mostowy, który będzie architektonicznie nawiązywał do istniejącej kładki na rzece Kamiennej, będą nowe ronda, nowe skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, nowa jezdnia, chodniki, ścieżka rowerowa, czy przejścia dla pieszych – dodaje dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, Jerzy Wrona.

W wydarzeniu uczestniczyli: marszałek Andrzej Bętkowski, przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś, członek Zarządu Tomasz Jamka, radna Sejmiku Magdalena Zieleń, posłowie Krzysztof Lipiec i Andrzej Kryj, senatorowie Jarosław Rusiecki i Krzysztof Słoń oraz radny powiatu ostrowieckiego Zbigniew Duda. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Budowa ostrowieckiej części drogi wojewódzkiej nr 754 wreszcie ruszy

 • 27 września 2022 at 15:01
  Permalink

  Zabrakło miejsca dla demokratycznie wybranego prezydenta miasta !!
  Czy to jest polityczna inwestycja ? Czy,w tym gronie, ktoś próbował wyjaśnić dlaczego administracyjne formalności trwają tak długo ?? Ilu polityków jest spodziewanych na oddaniu do użytku tej remontowanej drogi, 5 czy może 10 razy więcej ?? Można zadać jeszcze wiele wiele więcej podobnych pytań na temat tej wstydliwej ostrowieckiej inwestycji ale ,po tylu latach oczekiwania, byłoby to nudne.
  Najważniejsze to wypinać piersi do fotografowania się.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *