Zwalniał, przyspieszał, włączał kierunkowskazy…

W dniu 26 września 2022 r., kilka minut po godz. 2 w nocy, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Wiejskiej, doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Postawą godną naśladowania wykazała się 23-letnia mieszkanka gminy Ćmielów, która zwróciła uwagę na jadący przed nią slalomem pojazd marki Mini Cooper. Kierujący tym pojazdem co chwilę zwalniał i przyspieszał oraz niepotrzebnie włączał kierunkowskazy.

-Po tym, jak pojazd zatrzymał się, nastąpiło zatrzymanie kierującego nim mężczyzny – mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach, okazało się, że ma on tzw. czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę mimo orzeczonego zakazu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom Policji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *