O sytuacji Celsy, czyli największego pracodawcy. Ostrowieccy radni będą obradować na terenie huty

To już tradycja, że prezydent Jarosław Górczyński spotyka się cyklicznie z przedstawicielami największego pracodawcy w naszym regionie, czyli Celsą Huta Ostrowiec. W podobnym spotkaniu, jakie odbyło się w minionym tygodniu, uczestniczyli prezes Juan Antonio Veristain oraz dyrektor Szymon Czechowski.
– Sytuacja, która nas otacza, rzeczywiście jest trudna, a w niektórych śmiało można stwierdzić zła- uważa prezydent Jarosław Górczyński. Wszyscy widzimy galopujące ceny energii elektrycznej, czy problemy z dostawami gazu, czy węgla. Stąd rozmowy w tak trudnym okresie z zarządem Celsy Huta Ostrowiec są dla mnie niezwykle ważne. Przyznam, że byłem zaniepokojony sytuacją  ostrowieckiej huty w związku z tym co dzieje się wokół, ale po spotkaniu jestem spokojny, a dodatkowo wspólnie staramy się znaleźć różne rozwiązania. Jest cień szansy, że przez ten trudny okres uda się przejść przysłowiową suchą stopą przez wzburzone morze gospodarcze. Dobre firmy w dobrych czasach starają się zbudować poduszkę, która obecnie się przydaje. Prezydent zadeklarował pewne rozwiązania podatkowe, a także te dotyczące wzajemnej współpracy na linii Celsa- samorząd.
Wiadomo też, że październikowa sesja Rady Miasta odbędzie się na terenie Celsy Huta Ostrowiec, a radni obok zapoznania się z ciepłownią MEC będą mogli zobaczyć niektóre z wydziałów hutniczych.
Już w tym tygodniu zakończona będzie procedura przetargowa Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na „Budowę dwóch publicznych dróg gminnych w rejonie ul. Jana Samsonowicza i Antoniego Hedy PS “Szary” (o łącznej długości około 1928,49 mb) wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Ostrowcu Świętokrzyskim”. To niezwykle ważna inwestycja dla ostrowieckiego samorządu, ale i huty.
– Miasto jest zdeterminowane, aby ten temat domknąć- deklaruje prezydent Jarosław Górczyński. Paradoksem jest to, że niejako budujemy drogę dla Celsy, ale to właśnie od niej musieliśmy wykupić niezbędne tereny, za które zapłaciliśmy 700 tys. zł. To pokazuje, że jako samorząd wykonujemy olbrzymi wysiłek, aby tę drogę zbudować.
Przypomnijmy, że realizacja zadania jest bardzo istotna dla gospodarczego rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego, bowiem oprócz drogi do przysłowiowej „trzeciej bramy”, która winna udrożnić kolejki do huty, pojawi się szansa na otwarcie naszych terenów inwestycyjnych w tym obszarze, gdzie samorząd posiada działki o powierzchni ponad 25 ha, w tym już gotowe do sprzedaży 4,5 ha, 3,9 ha oraz 1,3 ha.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *