„Koniec Świata” wraca do Ostrowca Świętokrzyskiego

W sobotę 15 października br. w ramach drugiej części trasy „Durny Tour” w Ostrowieckim Browarze Kultury zagra Koniec Świata. Bilety w cenie 45 zł. są do nabycia m.in. w naszej redakcji przy ulicy Polnej 9G w godz.9-13.
Na płycie „Durny”, którą zespół w naszym mieście będzie promował znalazło się dziesięć premierowych utworów. Zieje od nich przeciąg nieodkrytych dotąd przestrzeni i słychać skrzypienie nowo otwieranych drzwi, zamocowanych na starych końcoświatowych zawiasach. Nowe kompozycje charakteryzują się nowoczesnym brzmieniem oraz klimatem indie electronic.
Zespół Koniec Świata powstał na początku 2000 roku w Katowicach. W swojej twórczości poruszają się w klimatach alternatywnego rocka, folkowego ska-punka oraz ostatnio także trochę w indie electronic. Od 2000 roku zagrali bardzo dużo koncertów w Polsce, a także Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, Słowacji i Ukrainie. Zespół występował na największych festiwalach, min: Przystanek Woodstock, Jarocin Festiwal, Seven Festival, Cieszanów Festival, Odjazdy itp. Teksty Końca Świata są bardzo ważnym i istotnym elementem ich twórczości. Do tej pory grupa wydała 7 albumów, z czego najbardziej znany tytuł to „Oranżada”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *