Prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia

Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach poinformował, że w dniu 27 września 2022 r. prokurator odmówił wszczęcia dochodzenia w sprawie rzekomego podsłuchiwania pracownicy Urzędu Marszałkowskiego przez zwierzchnika wobec braku wniosku o ściganie pochodzącego od osoby uprawnionej.

W sprawę został zamieszany ostrowiecki radny powiatowy, który odszedł z pracy w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach za porozumieniem stron, a potem złożył rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. Sprawa ewentualnego nielegalnego podsłuchu jednej z pracownic miała być rozpatrywana przez jedną z prokuratur kieleckich, po tym, jak opublikowano komunikat będący efektem działań służb informatycznych Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach przekazało też informację, że w obliczu ujawnionych faktów, zostało złożone w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Sprawa trafiła do jednej z prokuratur rejonowych w Kielcach.

Radny powiatowy, były kierownik w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaprzeczył, by kogokolwiek podsłuchiwał.

-Nie miałem takiego zamiaru, a cała sprawa, jaka wybuchła w ostatnim czasie, odbiła się negatywnie na członkach mojej rodziny –powiedział dla Gazety Ostrowieckiej, radny Paweł Walesic. Jestem przekonany, że prawda zostanie wyświetlona przez organy ścigania, bo ja mam czyste sumienie.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia

  • 11 października 2022 at 07:28
    Permalink

    Dowód na to co znaczy „poprawna” przynależność polityczna.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *