Seniorzy z Osiedla Rosochy bawili się w „Malwie”

Seniorzy z Osiedla Rosochy bawili się na balu z okazji Dnia Seniora zorganizowanym przez Radę Osiedla Rosochy i Osiedlowy Dom Społeczny „Malwa” z jego kierowniczką, Barbarą Kasińską na czele.

– Październik to taki szczególny miesiąc, w którym szczególnie ciepło mówimy i myślimy o seniorach – mówi Krzysztof Krzak, przewodniczący Rady Osiedla Rosochy. – Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważną rolę pełnią seniorzy. Mają za sobą pokaźny bagaż doświadczeń i wspomnień, którymi dzielą się z młodszym pokoleniem. Ale obecnie dla wielu starszych osób cieszenie się szczęściem rodzinnym to nie jedyne zajęcie. Dziś seniorzy potrafią obsługiwać komputery, są aktywni w mediach społecznościowych, uprawiają sport i często żyją aktywniej niż młodzi.

Blisko setka osób bawiła się w rytm muzyki granej na żywo przez zespoły Melodia i Folk Duet. Z życzeniami i prezentami przybył Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. Również radni Rady Powiatu: Łukasz Dybiec i Dariusz Wierzbiński oraz radny Rady Miasta, Kamil Kutryba w istotny sposób przyczynili się do uświetnienia Wieczoru Seniora na Rosochach. Odbył się konkurs taneczny, w którym nagrodą były towary tak pożądane dziś na rynku, jak… cukier i węgiel. Szczęśliwymi posiadaczkami tych cennych dóbr zostały Grażyna Maj i Zdzisława Dopieralska. Wybrano też Królową i Króla Balu, którymi zostali Państwo Alina i Adam Wójcikowie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *