Ze względu na brak środków… „Okrojony” Bieg Niepodległości. Nie pobiegniemy ulicami miasta

Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje, że w tym roku X edycja Ostrowieckiego Biegu Niepodległości odbędzie w okrojonej formie. Na terenie Stadionu Sportowego KSZO zostaną zorganizowane biegi dla uczniów ostrowieckich szkół. Natomiast nie odbędzie się bieg uliczny na dystansie 10 km.

Powodem nie organizowania biegu ulicznego jest brak środków. Z uwagi na uwarunkowania zewnętrzne, a co za tym idzie znaczący wzrost inflacji oraz wzrost kosztów mediów, MOSiR ogranicza wydatki w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania infrastruktury sportowej.

Sytuacja finansowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest znana, gdyż od 31 maja, na każdej sesji RM są przesuwane środki finansowe na rzecz MOSiR.

Jak się dowiadujemy, koszt organizacji pełnego programu Biegów Niepodległości wynosi około 150 tys. zł. Na tę kwotę wpływ ma wysokość inflacji oraz planowana inwestycja – remont alei 3 Maja. MOSiR odbył konsultacje z Jerzym Wroną ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Uzgodniono, że bieg zostanie poprowadzony nową trasą. Wytyczenie nowej trasy biegu wiązało się z wyższymi kosztami  realizacji projektu „Organizacja ruchu zastępczego” (wzrost o 150%) oraz oznakowania objazdów podczas biegu ulicznego (wzrost o 50%).

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ze względu na brak środków… „Okrojony” Bieg Niepodległości. Nie pobiegniemy ulicami miasta

  • 12 października 2022 at 08:47
    Permalink

    Powyższe „farmazony” można przedstawiać paniom i panom na dniach seniora, które odbędą się w październiku. Dlaczego nigdy nie zostanie przedstawiony koszt organizacji koncertów discopolowych, itp. Żenada. Prezydent ciągle powtarza brak długów, porównuje się do innych zadłużonych miast. Inflacja? szanujmy się p. prezydencie. Fajny bieg, wkomponowany w kalendarz od wielu lat przestaje istnieć. My sportowcy amatorzy, dziękujemy. ale sport niestety też trzeba „czuć”, a nie pozować tylko do zdjęć, przecinać wstęgi, wręczać medale na rawszczyźnie, a potem zamykać i tłumaczyć wszystko bakterią, którą zabija się w parę dni podnosząc temperaturę w instalacji bodajże do 75 stopni.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *