Mota-Engil Central Europe: „Chcielibyśmy jak najszybciej rozpocząć prace”

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach podpisał umowę na realizację ostrowieckiej części drogi wojewódzkiej nr 754 z firmą Mota – Engil Central Europe.
– Aktualnie trwają ustalenia związane z ostatecznym harmonogramem inwestycji – mówi Tomasz Banaś kierownik Działu Komunikacji i Relacji Zewnętrznych Mota-Engil Central Europe S.A. Jako wykonawca oczekujemy na przekazanie placu budowy, chcielibyśmy jak najszybciej rozpocząć prace. W ramach zadaniaw Ostrowcu Świętokrzyskim zmodernizujemy blisko 2 km drogi położonej w centrum miasta, przebudujemy siedem skrzyżowań, a także wybudujemy nowy most na rzece Kamienna. Powstaną też m.in. drogi rowerowe i chodniki. Tak kompleksowa inwestycja, realizowana na jednej z głównych arterii miejskich, to niewątpliwie wyzwanie, jednak jako wykonawca z ponad 25. letnim doświadczeniem na polskim rynku jesteśmy pewni, że sprostamy zadaniu.
Kierownik Tomasz Banaś przyznaje, że jednym z trudniejszych, a zarazem ciekawym etapem inwestycji będzie budowa mostu pylonowego, który zastąpi obecną kładkę na rzece Kamienna.
– Zmiany w organizacji ruchu w ramach tego typu inwestycji są niestety koniecznością- przyznaje. Aktualnie prowadzimy konsultacje, aby ograniczenia były jak najmniej uciążliwe dla  mieszkańców. Liczymy na ich wyrozumiałość i jesteśmy przekonani, że nowe rozwiązania wprowadzone przez tę inwestycję poprawią bezpieczeństwo odcinka i usprawnią komunikację w regionie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *