Nowymi autobusami pojedziemy jeszcze w październiku?

Jeszcze bardziej imponująco zaczyna wyglądać nowa baza MZK, na terenie której parkują już nowoczesne autobusy, stanowiące tabor operatora transportu miejskiego. Rozpoczęło się finałowe odliczanie do uruchomienia pierwszych kursów po mieście.
– Jest spora szansa, że sześć autobusów hybrydowych z firmy Solaris wyjedzie już na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego po 24 października – mówi wiceprezydent Dominik Smoliński. W minionym tygodniu zakończyła się też dostawa dziewięciu sztuk pojazdów od firmy MAN z normą Diesel Euro VI. Jeśli chodzi o terminy odbiorowe, to wszystko uzależnione jest od firmy odpowiedzialnej za obsługę stricte informatyczną, która po zainstalowaniu tablic, kasowników, komputerów pokładowych w autobusach musi jeszcze skonfigurować sam system.
Pod koniec tego roku od firmy MAN dotrze do nas jeszcze osiem „elektryków”.
Nowe autobusy to tylko jeden z elementów realizowanego przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski zadania „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim”, którego cztery odsłony kosztowały ponad 100 mln. złotych, a w sporej części stanowiły je środki zewnętrzne.

 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Nowymi autobusami pojedziemy jeszcze w październiku?

  • 19 października 2022 at 08:38
    Permalink

    Kiedy wreszcie te sławetne autobusy zaczną wozić ludzi bo na razie stanowią bardzo kosztowną ozdobę nowej zajezdni autobusowej.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *