Podobno groził policjantom

W dniu 16 października 2022 r., krótko przed godz. 17, w Czernikowie Karskim, policjanci z opatowskiej drogówki natrafili na pojazd  marki renault w rowie i mężczyznę pod wyraźnym wpływem alkoholu.

-W trakcie prowadzonej interwencji 22-latek odmawiał podania swoich danych osobowych, utrudniał czynności, był również agresywny wobec interweniujących policjantów –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Mężczyzna dopuścił się także znieważenia stróżów prawa oraz groził im pozbawieniem życia. Na miejsce skierowany został dodatkowy patrol, który dokonał zatrzymania mieszkańca powiatu opatowskiego. Została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu lub podobnie działających środków w organizmie. Analizy laboratoryjne zebranych w sprawie śladów dadzą odpowiedź na pytanie, czy to ten mężczyzna kierował samochodem w chwili zdarzenia i czy zostaną mu przedstawione dodatkowe zarzuty.

W dniu 17 października 2022 r. 22–latek usłyszał zarzuty dotyczące znieważania funkcjonariuszy i kierowania wobec nich gróźb pozbawienia życia. Za popełnione przestępstwa może trafić do więzienia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *