Pomarańczowo- czarne Solarisy już na ulicach miasta (zdjęcia)

Dziś na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego wyjechało pierwsze sześć hybrydowych autobusów marki Solaris z nowej floty MZK.

Ostrowiecki samorząd planuje kupić 32 autobusy. 8 elektryków marki MAN pojawi się na ostrowieckiej bazie w styczniu 2023, 9 diesli również od tego producenta wyjedzie na ulice miasta w drugiej połowie listopada br.

– To historyczna chwila- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Pierwsza taka miała miejsce 15 września tego roku, gdy odbyła się tu uroczysta Sesja Rady Miasta. Wtedy mogliśmy zaprezentować teren nowej bazy. Było to niezwykle ważne dla pracowników MZK byłych i obecnych, ale również tego krajobrazu ul. Jana Samsonowicza, bo przy okazji odzyskaliśmy świetne tereny pod przyszłe inwestycje w tej okolicy. Natomiast od dziś codziennie nowe autobusy będą cieszyć nasze oczy na naszych ulicach i przede wszystkich komfortowo przewozić naszych mieszkańców.

Prezydent Jarosław Górczyński, że nową jakość transportu publicznego odczują ostrowczanie, a także mieszkańcy okolicznych gmin, które zawarły komunikacyjne porozumienie z Gminą Ostrowiec. Na tę chwilę są to Kunów i Ćmielów, a wkrótce dołączy do niego Gmina Bodzechów.

– Na taki dzień, jak dziś, jako spółka czekaliśmy ponad dwadzieścia lat- przyznał Jarosław Kateusz, prezes MZK Sp. z o.o. To, że te autobusy dziś nas cieszą, to zasługa wielu osób, ale bez decyzji prezydenta Jarosława Górczyńskiego i merytorycznego wsparcia wiceprezydenta Dominika Smolińskiego, tego olbrzymiego transportowego kontraktu, nie udało by się zrealizować.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *