Przed meczem z Rumunią. Piłkarki KSZO 1929 proszą o wsparcie kibiców dla reprezentantek Polski

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada o godz. 16:00 Stadion KSZO przy ul. Świętokrzyskiej będzie miejscem towarzyskiego meczu piłki nożnej kobiecych reprezentacji Polski oraz Rumunii. Dla podopiecznych selekcjonerki Niny Patalon, która jest jedyną polską trenerką posiadająca licencję UEFA PRO, listopadowe zgrupowanie będzie ostatnim w tym roku. Warto podkreślić, że w październiku biało – czerwone w meczach towarzyskich pokonały Maroko wynikiem 4:0  oraz zremisowały z Argentyną 2:2, strzelając w drugiej połowie dwie wyrównujące bramki.

Na konferencji prasowej związanej z tym wydarzeniem wypowiedział się prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

-To ważne, że Polski Związek Piłki Nożnej docenił potencjał naszego stadionu w organizacji tego spotkania oraz że mecz odbędzie się w wyjątkowym dniu Narodowego Święta Niepodległości. Nasi mieszkańcy potrzebują wydarzeń sportowych na bardzo dobrze przygotowanym obiekcie sportowym i cieszę się, że jesteśmy w stanie im to zapewnić. Dzięki wspólnej pracy miejskich instytucji możemy być dumnym miejscem spotkań sportowych o charakterze międzynarodowym – mówił prezydent.

Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Mirosław Malinowski mówił o tym, że zależało mu na tym, by ziemia świętokrzyska mogła być areną sportowych emocji. Odbył rozmowę telefoniczną z naszym prezydentem i szybko udało nam się uzgodnić możliwość rozegrania meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Prezydent podkreślił, że chciałby, aby w naszym mieście rozegrała swój mecz także męska reprezentacja piłkarska. Prezes M.Malinowski mówił jednak, że należy zaczekać na losowania gier eliminacyjnych i dopiero podjąć starania o rozegranie takiego meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Prezes obiecał lobbować na rzecz Ostrowca. Poinformował także, że PZPN stara się o organizację w Polsce mistrzostw Europy. Z tego względu mecz w Ostrowcu z Rumunkami będą obserwowali przedstawiciele europejskiej federacji piłkarskiej UEFA.

Na spotkaniu z dziennikarzami obecne również były trzecioligowe piłkarki KSZO 1929- Patrycja Szymańska, a także Weronika Zienkowska i Amelia Bień. Wspólnie zachęcały do kibicowania i wspierania zawodniczek w nadchodzącym meczu.

Podczas konferencji prezydent wręczył prezesowi Malinowskiemu poster ze obiektem sportowym przy ulicy Świętokrzyskiej z prośbą o zebranie podpisów reprezentantek. Poster ten zostanie oprawiony i przekazany styczniu na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

W spotkaniu, zaplanowanym na 11 listopada, Ostrowiec Świętokrzyski będzie gościł gwiazdy polskiej piłki nożnej kobiet. Grać będzie Ewa Pajor, mistrzyni Niemiec z VfL Wolfsburg i najskuteczniejsza zawodniczka w historii kobiecej reprezentacji Polski (52 gole w 72 spotkaniach), Weronika Zawistowska, wypożyczona aktualnie z Bayernu Monachium do FC Koeln oraz Małgorzata Mesjasz występującej na co dzień we włoskim AC Milan.

Bilety w cenie 5 zł (ulgowy – dzieci i młodzież szkolna do 18. roku życia oraz emeryci i renciści) i 10 zł (normalny) od środy można nabywać na stronie www.abilet.pl. W sprawie zamówień grupowych (grupy powyżej 15 osób) można zgłaszać się za pośrednictwem adresu mailowego grupowe@abilet.pl, podając imię, nazwisko i pesel każdego kibica.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *