Dziś ruszyła akcja sprzedaży węgla dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego

Od dziś mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mogą składać wnioski o preferencyjny zakup paliwa stałego (węgla kamiennego) dla gospodarstwa domowego.

Wnioski są  przyjmowane w budynku Hali Sportowo- Widowiskowej przy ul. Świętokrzyskiej 11 w specjalnie do tego celu utworzonych dwóch punktach, które zlokalizowane będą  obok stanowisk kasowych Urzędu Miasta. Wnioski można również złożyć drogą elektroniczną za pomocą platformy EPUAP z wykorzystaniem podpisu elektronicznego.

W ciągu pierwszych czterech godzin wpłynęło około 80 wniosków od ostrowczan.

– Aby uruchomić cały proces czekaliśmy na przepisy, o które oparliśmy cały proces sprzedaży węgla dla mieszkańców za pośrednictwem samorządu- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Z Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków osób uprawnionych do skorzystania z takiej formy jest 4611. Każdy złożony wniosek o preferencyjny zakup węgla, który do nas wpłynie będzie weryfikowany dwutorowo, m.in. w oparciu o naszą bazę. Wnioski można pobrać ze strony um.ostrowiec.pl lub z budynku hali, gdzie znajduje się tymczasowa siedziba Biura Obsługi Interesanta.

O weryfikacji wniosku osoby zostaną poinformowane telefonicznie lub mailowo. Po pozytywnym rozpatrzeniu kolejnym elementem będzie dokonanie wpłaty kwoty będącej równowartością zadeklarowanej ilości węgla. Wpłaty będzie trzeba dokonać na wskazany rachunek bankowy lub bezpośrednio w kasie Urzędu Miasta zlokalizowanej również w budynku Hali Sportowo – Widowiskowej.

Po zatwierdzeniu wpłaty trzeba będzie czekać na informację o możliwości zgłoszenia się do składu węglowego przy ulicy Kolejowej 20A w Ostrowcu Świętokrzyskim w celu umówienia terminu dostarczenia węgla do gospodarstwa domowego.

– W ramach opłaty wniesionej za węgiel na terenie Ostrowca świętokrzyskiego i po umówieniu terminu dostawy węgiel trafi na posesję do mieszkańców naszego miasta- deklaruje prezydent Jarosław Górczyński.

Jarosław Górczyński, prezydent miasta: –Cena węgiel dla mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego za pośrednictwem samorządu gminnego ma zamknąć się kwotą 1899 zł. za tonę. Uwzględni ona jego dowóz na posesje.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *