Karol Rycąbel zakończył motocyklowy sezon wyścigowy

W siedzibie Polskiego Związku Motorowego w Katowicach odbyła się Gala kończąca sezon wyścigowy 2022 w Motocyklowym Pucharze Śląska. Ostrowczanin Karol Rycąbel stanął na podium generalnej klasyfikacji zajmując drugie miejsce.

Impreza zaczęła się  od części formalnej, gdzie w obecności organizatorów, sponsorów i zaproszonych gości, zostały wręczone puchary i nagrody.

– To był bardzo długi i pracowity sezon- podsumowuje Karol. Zmagania rozpoczęliśmy już w kwietniu na I rundzie w Radomiu. Kolejne wyścigi rozegraliśmy w Czechach na torze wyścigowym w Trińcu, a później w Słomczynie. Pierwsza część sezonu nie przebiegła do końca po mojej myśli. Liczne problemy ze sprzętem i brak znajomości czeskiego toru sprawiły niemałe problemy. Pomimo komplikacji udało mi się utrzymać w czołówce, aby w drugiej części sezonu przejść do ofensywy. IV Rundę w Bydgoszczy utrudniały zmienne warunki pogodowe, w których poradziłem sobie świetnie i przywiozłem z niej III i I miejsce. Finał został rozegrany w Zielonej Górze, gdzie wygrałem dwa z dwóch rozegranych wyścigów. Warto wspomnieć, że wszystkie rundy wyścigowe były transmitowane na żywo w serwisie YouTube, a w 2023 roku transmisja ma przyjąć jeszcze bardziej atrakcyjną formę.

 Przypomnijmy, że ostrowczanin startuje w wyścigach motocyklowych rozgrywanych na torach asfaltowych. Stawka liczy aż 40 zawodników, a uplasowanie się na II miejscu generalnej klasyfikacji to nie lada osiągnięcie. Poczynania ostrowczanina można śledzić na jego Facebooku i Instagramie, gdzie dzieli się bieżącymi informacjami i linkami do relacji live.

Plany wyścigowe na sezon 2023 nie zostały jeszcze sprecyzowane-  dodaje Karol. Na pewno czeka mnie duża ilość treningów i intensywne przygotowania, które rozpoczynam już teraz- jesienią. To konieczne, aby wiosną być gotowym do dalszej rywalizacji.  Chciałbym ogromnie podziękować wszystkim tym, którzy mieli wkład w mój sukces- moim najbliższym za doping, Automobilklubowi Radomskiemu za wsparcie, oraz ekipie Duszan Team za organizację tak świetnych zawodów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *