KSZO u siebie, a na wyjazdach to jakby dwie różne drużyny… 12 gol w sezonie Kostiantyna Czernija

III liga piłkarska. Grupa IV. *Unia Tarnów – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (0:0).


1:0 – Adrian Kajpust, 52 min. (głową)
1:1 – Kostiantyn Czernii, 64 min.
Unia: Zagórowski -Adamski, Kajpust, Sierczyński, Łazarz, Orlik, Biś, Kron (80.Wardzała), Putin, Palonek, Sojda. Trener: Radosław Jacek.

KSZO: Burek – Maidanevych, Mężyk, Camargo, Cukrowski (75.Pawlik) – Tymoshenko, Burzyński (85.Persona), Dziubiński- Brągiel (52.Bełczowski), Czernii (85.Lipka), Nawrot. Trener: Rafał Wójcik.

Żółte kartki: Sierczyński (Unia). 
Trener Rafał Wójcik chciał, by zespół zagrał tak samo zespołowo, jak w potyczce z Wiązownicą. Tyle, że KSZO na własnym boisku, a w meczach wyjazdowych, to jakby dwie drużyny. W I połowie spotkania w Tarnowie oglądaliśmy, owszem, sporo walki, ale mało płynnych, zakończonych strzałem akcji i to z obu stron. Tak graczom KSZO, jak i Unii brakowało dokładności, precyzji i elementu zaskoczenia rywala. Akcje były szarpane, rwane i o wszystkim miał więc zdecydować przebieg drugiej połowy.
Niestety, już na jej początku KSZO stracił bramkę i przegrywał. Nibyto po strzale, niby dośrodkowaniu piłke głową donaszej siatkiskierował Kajpust. KSZO musiał odrabiać straty i już w 56 min. była ku temu okazja, ale trzech naszych graczy w polu karnym zbyt długo zwlekało z zakończeniem akcji strzałem. Groźny strzał z rzutu wolnego oddał też Michał Nawrot, ale bramkarz Unii był na posterunku. Wreszcie, w 64 min. nasi piłkarze rozegrali akcję, po której swojego 12 gola w rozgrywkach strzelił Kostiantyn Czernii. W samej końcówce KSZO przeważał, ale to gospodarze byli bliscy zdobycia gola po dwóch strzałach, z których jeden trafił w słupek naszej bramki.
Remis w Tarnowie, gdzie Unia potrafiła wysoko ulec Chełmiance i zdecydowanie przegrać z Sokołem Sieniawa, nie przysparza nam splendoru i nie jest jakimś wyjatkowym rezultatem, tym bardziej że mamy silniejszy skład. Martwi nas, że nasza drużyna na wyjazdach nie prezentuje się najlepiej. Dotychczas zanotowała w nich tylko dwie wygrane i sześć porażek… Po pierwszym, wyjazdowym remisie w sezonie, KSZO utrzymał się na 8 pozycji w tabeli.

fot. archiwum

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *