Dacia Duster trafiła do ratowników z PCK (zdjęcia)

Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim może się pochwalić nowym samochodem. Prezydent Jarosław Górczyński przekazał symbolicznie kluczyki do samochodu osobowego Dacia Duster na ręce prezesa oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Św. Stanisława Fiolika oraz Beaty Barskiej – Jagiełło z ostrowieckiej Grupy Ratownictwa PCK.

– Wraz z komendantem Straży Miejskiej Andrzejem Kaniewskim mam dziś przyjemność podziękować za współpracę ostrowieckiemu oddziałowi PCK za dobrą współpracę i przekazać samochód, który do tej pory służył Straży Miejskiej- mówił prezydent Jarosław Górczyński. PCK w naszym mieście prowadzi świetlice środowiskowe, zapewnia pomoc przy wydarzeniach kulturalnych i sportowych, a ostatnio mocno zaangażował się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Ostrowiec Świętokrzyski lubi pomagać – mamy sporą liczbę wolontariuszy, krwiodawców. W sytuacji kryzysowej jesteśmy pewni, że możemy polegać na takich osobach.

– Dziękujemy za ten samochód, ale także i ciepłe słowa skierowane pod naszym adresem- mówił Stanisław Fiolik, prezes ostrowieckiego oddziału PCK. Przyznaję, że współpraca zarówno z miastem, jak i powiatem przebiega wzorcowo. W okresie wojny w Ukrainie nastąpiło duże zapotrzebowanie za naszą wschodnią granicą na środki transportu, więc nie zastanawialiśmy się długo i przekazaliśmy do Białej Cerkwi sanitarkę z naszego taboru. Dziś otrzymujemy w to miejsce nowy samochód, za co bardzo dziękujemy.

– Ten samochód, z małym przebiegiem, wspaniale się wpiszę w poprawę możliwości logistyczno- transportowych naszej grupy- mówi Mariusz Jagiełło z ostrowieckiej Grupy Ratowniczej PCK. Będziemy chcieli pomóc jeszcze bardziej w poszukiwaniach osób służbom takim, jak policja, czy straż pożarna. Chcemy nadmienić, że pojazd będzie dobrze wyposażony w profesjonalny sprzęt, który udało nam się wcześniej pozyskać.  

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *