Na Osadową 6 można się już wprowadzać (zdjęcia)

Osiem rodzin odebrało z rąk prezydenta Jarosława Górczyńskiego i dyrektora Zakładu Usług Miejskich Łukasza Dybca klucze do mieszkań w gruntownie wyremontowanym budynku przy ulicy Osadowej 6 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wśród nich znaleźli się dotychczasowi mieszkańcy budynku socjalnego przy ulicy Czerwińskiego. Posiadacze mieszkań w wyremontowanym obiekcie zapowiadają, że przeprowadzą się tu najprawdopodobniej jeszcze przed zbliżającymi się świętami.

– Ten budynek przeszedł gruntowną modernizację, ale postanowiliśmy zachować to, że ów obiekt ma ponad stuletnią historię- mówił prezydent Jarosław Górczyński. Taka jest m.in. bardzo charakterystyczna elewacja, która uległa drobiazgowemu odtworzeniu. Mieszkania w tym obiekcie maja od 42 do 60 metrów kwadratowych.  Dedykowane są one osobom, które miały już kwatery w  zasobach gminnych i które regularnie wywiązywały się ze swoich zobowiązań. Płaciły czynsze i nie sprawiały kłopotów sąsiedzkich.

Na każdej kondygnacji znajdują się cztery lokale: lokale dwupokojowe o pow. 60 m kw. i mieszkania jednopokojowe o pow. ok. 45 m kw. w tym jeden lokal dla osoby niepełnosprawnej. W budynku powstało osiem lokali o statucie lokalu z umową najmu socjalnego.

– Czynsze są tu bardzo niskie, oczywiście uzależnione od metrażu i zużycia mediów. Blok został przyłączony do ciepła systemowego z MEC- mówił prezydent.

Prezydent, przy okazji wręczania kluczy, przypomniał, że gmina prowadzi bardzo różnorodną politykę mieszkaniową skierowaną do wielu grup odbiorców. To z jednej strony mieszkania deweloperskie oferowane przez OTBS. Także ta spółka wynajmuje lokale. Samorząd nie zapomina również o lokalach socjalnych, którymi zajmuje się Zakład Usług Miejskich.

Przypomnijmy, że wykonawcą robót jest AG PETROL Sp. z o. o. ze Skarżysko-Kamiennej, zaś wartość robót budowlanych to 2.498.894,20 zł brutto. Rewitalizowany budynek przy ulicy Osadowej 6 został wybudowany w roku 1902,  na terenie osady  przyfabrycznej cukrowni.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *