Z policyjnych raportów. Połamał baner reklamowy. Miłe złego początki

Połamał baner reklamowy. W dniu 16 listopada 2022 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali sprawcę zniszczenia, na początku listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Jana Pawła II, baneru reklamowego.

-Policjanci dotarli najpierw do pokrzywdzonego, który potwierdził, że około dwóch tygodni temu nieznany mu sprawca zerwał i połamał baner reklamowy znajdujący się na budynku firmy –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wartość strat została wyceniona na kwotę 1.500 złotych. 18-latek został zatrzymany i dowieziony do ostrowieckiej jednostki policji, gdzie usłyszał zarzut zniszczenia mienia.

18-latek przyznał się do zarzucanego czynu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Miłe złego początki. W dniu 15 listopada 2022 r. do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 30-latka, która kilka dni temu padła ofiarą oszustów.

-Ostrowczanka poinformowała mundurowych, że nieznany mężczyzna poinformował ją i jej męża o wygranej na loterii –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie rozmowy zaproponował jej mężowi możliwość powiększenia zysku i zarobienia jeszcze większych pieniędzy przez Internet. Zmanipulowany ostrowczanin zaczął postępować zgodnie z otrzymanymi wskazówkami, instalując m.in. na swoim telefonie komórkowym dwie aplikacje do zdalnego pulpitu. Kolejno zalogował się na rachunek bankowy należący do jego żony i postępował zgodnie z otrzymanymi instrukcjami. Nieświadoma niczego 30-latka, będąc w tym czasie w pracy, przekazywała mężowi otrzymane kody do autoryzacji, które on z kolei podawał swojemu rozmówcy. Kiedy kilka godzin później zgłaszająca otrzymała informację z banku, że zaciągnęła kredyt w kwocie 50.000 złotych zorientowała się, że wspólnie z mężem padli ofiarą oszustów.

Tak oto miła początkowo zabawa pieniędzmi zony przerodziła się w farsę. Niestety, środki te zostały już przelane na inne konto.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *