Zuzanna Wiecheć po raz piąty z Pucharem Słowacji

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, Zuzanna Wiecheć wraz z koleżankami z drużyny Olympii Kosice po raz piąty w historii klubu sięgnęły po Puchar Słowacji w piłce wodnej kobiet.

W meczu finałowym, rozegranym w Bratysławie, Olympia Kosice pokonała po wyrównanym, dynamicznym i emocjonującym spotkaniu, Slavię Bratysława 11:9.

– Na Słowacji wracamy od stycznia do regularnych rozgrywek ligowych –  mówi Zuzanna Wiecheć. -Ważne jest również to, że poza rozgrywkami wynikającymi z terminarza SPF, już pod koniec stycznia nasza drużyna zaprezentuje się w silnie obsadzonym turnieju w Hamburgu, a następnie w kilku innych zawodach w Europie. Cieszymy się, ze zdobycia po raz piąty Pucharu Słowacji. Niech to będzie dobry prognostyk przed rozpoczynającą się w styczniu ligą.

Nie próżnuje również dr Marek Wiecheć, który podczas rozgrywek pucharowych, jak zwykle pełnił obowiązki fizjoterapeuty klubowego i wspierał zawodniczki Olympii swoją wiedzą.

Jak się dowiedzieliśmy, w kolejnym 2023 roku dr Marek Wiecheć będzie nadal pełnił funkcję fizjoterapeuty Kadry Narodowej Słowacji w Piłce Wodnej Kobiet. Zawodami docelowymi są Mistrzostwa Europy Seniorek, które odbędą się w czerwcu w Tel-Avivie.

Na zdjęciu Zuzia z trenerem Sabolts Eshvik- Hajts.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *