Muzyczne podziękowanie dla wolontariuszy (zdjęcia)

 Ostrowiecki Browar Kultury w Dzień Wolontariusza zgromadził młodzież szkolną na wyjątkowym koncercie, zorganizowanym przez powiat ostrowiecki wraz z Centrum Rozwoju Lokalnego, a dedykowanym wolontariuszom ze szkół średnich i podstawowych. Koncert otworzyli – starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, dyrektor CRL Agnieszka Rogalińska i jednocześnie członek zarządu powiatu oraz Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji i Spraw Społecznych. 

-To wyjątkowy koncert, na który zaprosiliśmy w partnerstwie z CRL młodych ludzi, którym chcieliśmy podziękować za to, co robią w swoich społecznościach, za to, że potrafią dzielić się dobrem z innymi, za ich szlachetne postawy wobec tych, którzy potrzebują wsparcia. Dzisiejszy koncert dedykujemy wolontariuszom – mówiła starosta Marzena Dębniak.  

W listopadzie  podobny koncert dedykowany był  dorosłym mieszkańcom powiatu w ramach Programu Profilaktycznego „Akademia Pełna Zdrowia”. Podczas Dnia Wolontariusza,  w koncercie rekreacyjnym, w  zupełnie innym klimacie wpływom muzycznych dźwięków i wkomponowanych w nie obrazów poddawało się blisko 150 uczniów. Autorem koncertu był muzykoterapeuta Marcin Walas, który zabrał młodych ludzi w niezwykłą podróż w głąb marzeń, błogiego spokoju, by niedługo potem zachęcić ich do wspólnego muzykowania. Młodzież opuszczała salę w pełni relaksu, a po koncercie czekały słodycze, którymi każdy mógł się częstować.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *