Na Krystiana Ziółkowskiego można liczyć!

Juniorzy młodsi UMKS Ostrowia: Krystian Ziółkowski (kat. 50 kg) i Filip Grosicki (kat. 66 kg) wzięli udział w Pucharze Polski w Judo w Oleśnicy.

Krystian Ziółkowki po raz kolejny potwierdził swoją świetną formę i stanął na drugiom stopniu podium. Krystian jest liczącym się zawodnikiem w swojej kategorii wagowej. Zdobył srebrny medal po bardzo wyrównanej walce finałowej i nie wiele zabrakło do złota. Krystian jest uczniem III Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego.

Filip natomiast w bardzo licznie obstawionej kategorii wagowej liczącej 32 zawodników przeszedł pierwszą rundę eliminacyjną wygrywając walkę przed czasem. W drugiej, bardzo wyrównanej walce niestety musiał uznać wyższość przeciwnika i tym samym zakończyć swój udział w turnieju.

-Jestem bardzo zadowolona z postawy naszych zawodników. Toczą świetne walki, widać ich bardzo dobre przygotowanie, jest determinacja i serce do walki – a to wszystko jest efektem ciężkiej i systematycznej pracy na treningach. Ci zawodnicy cały czas się rozwijają – podkreśla trenerka, Teresa Dybiec.

UMKS Ostrowia dziękuje Gminie Ostrowiec za finansowe wsparcie, które umożliwia prowadzenie szkolenia i udział w zawodach w całej Polsce.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *