Rewelacyjny beniaminek nie dał rady szczypiornistom KSZO

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *Orzeł Przeworsk – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 29:31 (14:15).

Orzeł: Banaś, Szczepaniec – Drobiecki 8, Starzecki 3, Jewuła, Wlazło, Mochocki 2, Dutka 5, Kociuba 1, Kubisztal 1, Barnaś 1, Świerk 1, Kubik 6, Małecki, Kędzior, Czapka, Bednarz 1. Trener: Michał Kubisztal.
Kary: 20 min. Karne: 8/6.

KSZO: Piątkowski, Kijewski – Bysiak 6, Sobut 6, Kogutowicz 2, Granat, Dąbrowski, Konwicki, Majchrzak 3, Zadrożny 1, Chudzik 1, Skuciński 5, Smulski, Świstak, Wojkowski 4, Jagiełło 3.Trener: Tomasz Radowiecki.
Kary: 18 min. Karne: 8/6.

Sędziowali: Przemysław Chojnacki (Ryki) i Jakub Saluk (Lublin). Widzów: 150.

Jeszcze przed meczem trener Tomasz Radowiecki mówił, że kluczem do wygranej w Przeworsku, gdzie starali się druga i trzecia drużyna w tabeli, będzie gra w obronie. I była. Na parkiecie trwała walka, a zawodnicy obu drużyn spędzili na ławce kar po blisko 20 minut. KSZO od 45 min. grał zagrożony wykluczeniem z gry dwóch zawodników, wynikającego z gradacji kar. Zarówno Grzegorz Sobut, jak i Bartosz Kogutowicz mieli bowiem po dwie, dwuminutowe kary.
KSZO świetnie rozpoczął mecz. Po 10 minutach było 2:7, a po 20 minutach 7:12. W końcowce tej odsłony spotkania jednak coś się zacięło w naszej grze i rywale zmniejszyli dystans tylko do jednej bramki.
Po przerwie, nasz zespół utrzymywał dwu i trzybramkowe prowadzenie. W 40 min. było 18:21, w 45 min. 22:24. W 50 min. Orzeł zdołał znów zniwelować straty i było 25:26. Dwie minuty później był remis 27:27. Odpowiedź ostrowczan była jednak piorunująca. Nasi szczypiorniści między 53, a 57 minutą, zdobyli trzy bramki z rzędu, a ekipa Przeworska żadnej. To był chyba decydujący moment spotkania. Co prawda w 58 min. było jeszcze 29:30, ale celne trafienie Adriana Wojkowskiego pozwoliło nam zgarnąć trzy punkty.

W innym meczu Viret Zawiercie uległ we własnej hali MTS Chrzanów 26:31 (11:18). KSZO, który zrównował się punktami z liderującym AZS AGH, 17 grudnia zagra ostatni mecz w 2022 roku na wyjeździe z ASPR Zawadzkie.