Złodziej z policyjnym dozorem

W dniu 7 grudnia 2022 r. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie zauważyli na drodze krajowej nr 74 samochód, którego kierujący używał świateł nieadekwatnych do pory dnia. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci podjęli czynności zmierzające do zatrzymania pojazdu.

-W Maruszowie, po zbliżeniu się do osobówki, mundurowi zatrzymali pojazd, którym kierował 38–letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Jak się okazało, nie było to jedyne jego przewinienie.  Mężczyzna kierował osobową hondą, którą ukradł w dniu 7 grudnia 2022 r. Zatrzymany został w Maruszowie przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej jednostki, po informacji otrzymanej od anonimowego informatora. W dodatku 38-latek nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów, gdyż stracił je za jazdę pod wpływem alkoholu. W rezultacie trafił do policyjnej celi.

38–latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Do czasu rozprawy został on zobowiązany do realizacji policyjnego dozoru.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *