Udane starty ostrowieckich taekwondoków

W ostatnich tygodniach zawodnicy Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego OSTO z powodzeniem startowali na matach Pucharu Polski w Toruniu i Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Puławach. Podopieczni Wioletty Walerowicz i Piotra Czai zdobywali doświadczenie, medale i z duma reprezentowali nasze miasto.

W Pucharze Polski w Toruniu startowało 270 kadetów z 66 klubów z całej Polski. Wśród nich czworo zawodników OSTO. Marina Dudek po trzech zwycięskich pojedynkach zdobyła  złoty medal w kat. 37 kg. W tej samej kategorii startowała (po raz pierwszy w kategorii wiekowej kadetów) Oliwia Chojnacka, która po wygranej pierwszej walce, uległa kolejnej rywalce i ostatecznie zajęła wysokie, 5 miejsce. W zawodach wzięli również udział Aleksander Kamiński i Borys Matysiak, którzy tym razem zakończyli rywalizację na rundzie eliminacyjnej. Zawody były ważne, gdyż rozegrane zostały w kategoriach przyszłego roku a zdobyte punkty zaliczane są do przyszłorocznego rankingu PZTO.

Natomiast w Puławach młodzi zawodnicy rozwiązali worek z medalami. Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego zgromadziły ponad 300 zawodników, w tym 16 zawodników OSTO, w kategoriach dzieci, młodzików, kadetów i juniorów, którzy wywalczyli 17 medali.

W kategorii dzieci 8-9 lat, w konkurencji sprawnościowej medale zdobywali: złoty medal Sebastian Sałapski, srebrne medale Elena Koczajewska i Witold Godzina. W konkurencji walk na najwyższym stopniu podium stanęli: Witold Godzina, który wygrał trzy walki i  Jan Pudło. Sebastian Sałapski wywalczył brązowy medal.

W kategorii młodzik najbardziej napracował się Kacper Wiącek, który po czterech wygranych walkach zdobył złoty medal. Zuzanna Chudak wywalczyła srebrny medal, a Amelia Soboń brązowy.

Najliczniej reprezentowana przez ostrowieckich zawodników była kategoria wiekowa kadetów. Liderką tej kategorii wśród naszych wojowników jest Marina Dudek, która również tym razem nie zawiodła i po dwóch wygranych pojedynkach odebrała złoty medal. Medal w kolorze złotym zawisł również na szyi Aleksandra Kamińskiego. Na drugim stopniu podium rywalizację zakończyła Asia Gorycka. Na najniższym stopniu podium stanęli Oliwia Chojnacka, Igor Dybiec, Ignacy Kowalski, Borys Matysiak.

W najstarszej kategorii wiekowej zawodów-junior wystartowali Dominik Czaja, który zdobył brązowy medal. 5 miejsce zajęła Wiktoria Kaniszewska.

Starty w zawodach w 2022 roku Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego zakończy w macierzystym Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie w hali przy ul. Świętokrzyskiej 18 grudnia OSTO zorganizuje VII Świętokrzyską Olimpiadę Taekwondo w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zawody dedykowane są zawodnikom w wieku 5-16 lat. Sympatyków taekwondo i sportów walki zapraszamy do kibicowania młodym sportowcom od godz. 10.

Szkolenie w klubie współfinansowane jest ze środków Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach zadania „Rozwój sportu w Gminie Ostrowiec Świętokrzyski w 2022 roku.