MOSiR o uruchomieniu sauny na Gutwinie! (zdjęcia)

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin stanęła sauna, z której ucieszyć się powinni zwłaszcza miłośnicy zimowych kąpieli. Sauna stanęła bowiem na skraju zbiornika wodnego, obok budynku administracyjnego, dokładnie naprzeciw miejsca, które upodobały sobie Ostrowieckie Morsy i Foczki. Korzystanie z nowej atrakcji MOSiRu będzie możliwe od środy, 21 grudnia.

Korzystanie z sauny możliwe będzie w godzinach otwarcia Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin, a więc od godziny 11 do 19 (ostatni możliwy seans rozpocznie się o godzinie 18). Opłata za 50 minut saunowania wynosić będzie 120zł dla grupy liczącej maksymalnie do 8 osób. Rezerwacji należy dokonywać u obsługi Ośrodka telefonicznie (785 488 946) lub osobiście z minimum 90 minutowym wyprzedzeniem (czas niezbędny do uruchomienia i przygotowania sauny do użytku).

Sauna na Gutwinie to tzw. „beczka”, a niezapomnianych wrażeń powinien dostarczy widok z okna panoramicznego na zbiornik wodny. Sauna składa się z dwóch części. W pierwszej, stanowiącej wiatrołap i przebieralnię, po obu stronach znajdują się ławki, półki oraz wieszaki. W grodzi sauny zamontowane zostały hartowane drzwi szklane, przez które przechodzi się do głównej części, przeznaczonej do saunowania. W obu częściach sauny zastosowano oświetlenie ze ściemnialnych paneli LED, umieszczone w pólkach i pod ławkami. Dodatkowo sauna posiada gniazdo USB, gniazdo napięciowe 230V i cztery głośniki z modułem BT/radio.

Sauna wyposażona została w system wentylacji. Nawiew świeżego powietrza zamontowany jest przy piecu. Wywiew odbywa się przez kratki w grodzi z części saunowej do przedsionka (przebieralni), z której przez kratkę w pierwszej grodzi wychodzi na zewnątrz.

Kąpiele w saunie stosowane są w odnowie biologicznej i profilaktyce prozdrowotnej. Wpływają pozytywnie na poprawę wyglądu skóry, rozluźnienie mięśni, oczyszczenie ciała i zwiększenie odporności. Korzystanie z sauny i hartowanie się w zimnej wodzie to kapitalna gimnastyka dla naczyń, układu krążenia, serca.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *