Kiedy start piłkarskiej wiosny?

Rozgrywki wiosenne w piłkarskiej IV grupie III ligi rozpoczną się 4 i 5 marca. Sezon potrwa do 17 i 18 czerwca, kiedy to rozegrana zostanie ostatnia kolejka.
1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski zaplanowano na 5 kwietnia, 1/4 finału na 26 kwietnia, 1/2 finału na 17 maja i finał na 14 czerwca.
Zajęcia przygotowawcze do rundy wiosennej piłkarze KSZO 1929 rozpoczną w poniedziałek, 9 stycznia.
Na początek czekają ich dwa, trudne mecze sparingowe. Pierwszy rozegrają 14 stycznia, w sobotę, w Łodzi z pierwszoligowym ŁKS. 21 stycznia, także w sobotę, udadzą się z kolei do Lublina na mecz kontrolny z drugoligowym Motorem.
28 stycznia kontynuować będą piłkarską konfrontacją z Lublinem, gdyż w Ostrowcu zagrają z Lublinianką.
Na 1 lutego, środę, zaplanowano w Ostrowcu także sparing z drugoligową Siarką Tarnobrzeg.
4 lutego, w sobotę, podopieczni trenera Rafała Wójcika, wyjadą do Puław na sparing z także drugoligową Wisłą.
Później naszych futbolistów czeka szereg meczów na własnych śmieciach – 8 lutego, w środę, z Pogonią Staszów i 11 lutego, w sobotę, z Czarnymi Połaniec. Na 15 lutego, środę, zakontraktowano dwa mecze kontrolne – z Wisłą Sandomierz i GKS Rudki.
Nasi piłkarze zagrają także 18 lutego, w sobotę, z Unią w Tarnowie, 22 lutego, w środę, w Ostrowcu ze Stalą Kunów i Legią Warszawa CLJ.
Przygotowania korundy wiosennej zakończy sparing w dniu 25 lutego, kiedy to w sobotę KSZO 1929 podejmować będzie rezerwy pierwszoligowej Termaliki.
Po 12,5 latach spędzonych przy Świętokrzyskiej za porozumieniem stron Tomasz Persona rozwiązał umowę z KSZO 1929. Kończy się pewien rozdział w historii KSZO, bo to zawodnik z wielkim pomarańczowo-czarnym sercem, który rozegrał tysiące minut wiele razy dając radość kibicom w Ostrowcu Świętokrzyskim.
-Po wspólnych rozmowach i przemyśleniach stwierdziliśmy, że ten smutny moment właśnie nastał. Dziękujemy „Persi” za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze – komentuje prezes KSZO 1929, Piotr Chorab.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *