Z policyjnych raportów. Pościg za nietrzeźwym kierowcą fiata. Wandal wyżył się na mazdzie

Pościg za nietrzeźwym kierowcą fiata

W dniu 29 grudnia 2022 r., ok. godz. 16.40, dyżurny ostrowieckiej jednostki Policji otrzymał informację, że na ul. Poniatowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do kolizji drogowej. Jak wynikało z relacji zgłaszającego kierujący pojazdem marki Fiat podczas wykonywania manewru cofania uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

-Po chwili w trakcie patrolowania miasta policjanci z ostrowieckiej drogówki zauważyli na ul. Sandomierskiej włoskie auto, którym najprawdopodobniej poruszał się sprawca kolizji –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Mężczyzna pomimo użytych przez stróżów prawa sygnałów dźwiękowych i świetlnych kontynuował jazdę. Po kilku minutach mundurowi dogonili uciekiniera, który jadąc łamał przepisy ruchu drogowego. Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą fiata siedział 55-letni ostrowczanin, który był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wandal wyżył się na mazdzie

W dniu 29 grudnia 2022 r., kilka minut po godz. 17, dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał kopać w zaparkowany samochód. Działo się to przed jednym z bloków na ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

-Po chwili stróże prawa zatrzymali sprawcę tego zdarzenia –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wandalem okazał się 28-letni ostrowczanin. Jak ustalili mundurowi mężczyzna w samochodzie marki Mazda dokonał wgniecenia pokrywy bagażnika oraz  urwał w nim lusterko. Wartość strat pokrzywdzona wyceniła na kwotę 1.500 złotych.

28-latek trafił do policyjnej celi i w dniu 30 grudnia 2022 r. usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za to  przestępstw grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *