Świąteczny koncert dla mieszkańców

W Ostrowieckim Browarze Kultury w ostatni czwartek 2022 roku odbył się Świąteczny Koncert w wykonaniu muzykoterapeuty Marcina Walasa. Wydarzenie było dedykowane mieszkańcom powiatu ostrowieckiego w ramach profilaktycznego Programu Akademia Pełna Zdrowia. Świąteczny koncert był zwieńczeniem wszystkich działań realizowanych w ramach Programu. A były to bezpłatne badania i specjalistyczne  konsultacje lekarskie, warsztaty, aktywności fizyczne, wykłady skierowane do wszystkich grup wiekowych od dzieci, młodzież, po osoby dojrzałe i seniorów.

Czwartkowy koncert otworzyli – członek zarządu powiatu i pomysłodawczyni Akademii Pełnej Zdrowia, Agnieszka Rogalińska oraz Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji i Spraw Społecznych.

-Mamy przyjemność powitać Państwa w imieniu pani starosty Marzeny Dębniak na wpisującym się już w nurt wydarzeń kulturalnych naszego powiatu koncercie rekreacyjnym, który poprowadzi Marcin Walas. Jest nam niezmiernie miło, gdyż sumowaliśmy liczby i okazuje się, że w koncertach rekreacyjnych w tym roku wzięło udział ponad 500 uczestników. Wielkie brawa dla Państwa, że chcecie być z nami, poddawać się relaksowi. Dziękujemy Państwu za to, że jesteście, że odpowiadacie na  zaproszenia pani starosty Marzeny Dębniak i uczestniczycie w naszych działaniach ochrony zdrowia. Staramy się odpowiadać na Państwa potrzeby, odbierać sygnały, stąd też cykle badań, konsultacji i koncerty, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku także będziemy mogli sprostać Państwa oczekiwaniom. Cieszymy się, że w przyjętym budżecie na 2023 rok,  o 40 tysięcy więcej jest przeznaczone na Akademię Pełną Zdrowia, czyli 180 tysięcy złotych na potrzeby profilaktyki zdrowotnej mieszkańców powiatu ostrowieckiego – mówili Agnieszka Rogalińska, członek zarządu Powiatu i naczelnik Mariusz Łata.

Po cyklu krótkich i prostych ćwiczeń relaksacyjnych, uczestnicy zostali zabrani w podróż po meandrach swojej wyobraźni przez muzyka Marcina Walasa. Koncert profilaktyki stresu nosił tytuł „Na jawie, jak we śnie” i ma rekomendację Kliniki „Budzik”.

Uczestnicy mieli okazję w świątecznych rytmach, za pomocą obrazów przenieść się w krainę marzeń. Koncerty rekreacyjne cieszą się dużą popularnością  wśród mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Liczną reprezentację mieli mieszkańcy gminy Waśniów, miejscowości Grzegorzowice. Zwieńczeniem muzycznego wieczoru były noworoczne życzenia i podziękowania, które odebrali: artysta muzyk Marcin Walas, Eliza Walas oraz dr Katarzyna Kowalska, koordynator programu profilaktyki Akademia Pełna Zdrowia z Referatu Zdrowia Starostwa Powiatowego. 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *