Europoseł Beata Szydło w Ostrowcu (zdjęcia)

We wczesne sobotnie popołudnie europoseł Beata Szydło spotkała się w Ostrowcu z wójtami, burmistrzami, samorządowcami Prawa i Sprawiedliwości oraz sympatykami tego ugrupowania.

W spotkaniu uczestniczyli również Andrzej Adamczyk minister Infrastruktury, Anna Krupka wiceminister Sportu i Turystykir, a także świętokrzyscy parlamentarzyści – posłowie –  Agata Wojtyszek, Andrzej Kryj, Marek Kwitek, Maria Zuba, senatorowie – Jarosław Rusiecki i Krzysztof Słoń, a także marszałek województwa Andrzej Bętkowski, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski, radna sejmiku Magdalena Zieleń, radni Rady Miasta i Rady Powiatu ostrowieckiego, skarżyskiego, opatowskiego, starachowickiego i sandomierskiego.

Spotkanie rozpoczęto życzeniami noworocznymi dla mieszkańców naszego regionu. Europoseł Beata Szydło odniosła się do trudnych czasów naznaczonych wojną z Ukrainą, ale też do tegorocznych wyborów parlamentarnych, jako najważniejszego wydarzenia politycznego. 

-Żyjemy w bardzo trudnych czasach i jest ważne dla nas, dla wszystkich Polaków, żeby Polska była bezpieczna, żeby polskie rodziny były bezpieczne. To czas kryzysu wywołany wojną na Ukrainie, spowodowaną agresją Putina i Rosji. Polacy dają piękne świadectwo braterstwa i myślę, że to przede wszystkim trzeba podkreślić, ale też wszyscy powinniśmy pamiętać, że jesteśmy narodem, który dzielnie staje w takich sytuacjach i pomaga innym. Musimy pamiętać o budowaniu naszej wspólnej, zgodnej wspólnoty. To spotkanie, to kontynuacja rozmów Prawa i Sprawiedliwości z ludźmi o problemach ziemi świętokrzyskiej. Chcemy wiedzieć jakie są problemy, jakie oczekiwania. Taka debata, dyskusja jest bardzo potrzebna i zawsze przynosi dobre owoce. Chcemy rozmawiać o wyzwaniach, którymi są wybory parlamentarne, jako najważniejsze wydarzenie polityczne jesienią, które wyłonią nową reprezentację do Parlamentu – mówiła Beata Szydło.

Minister A. Adamczyk poinformował o Rządowym Programie Dróg Krajowych na lata 2030 – 2033, w którym znalazła się droga S74, wiodąca od skrzyżowania z Via Carpatią w Nisku w stronę Opatowa, Tomaszowa Mazowieckiego, łącząca się z  autostradą A1, dzięki czemu województwo świętokrzyskie znajdzie się w centralnej sieci komunikacyjnej kraju. Minister Anna Krupka, mówiąc o licznych wyzwaniach, podkreśliła znaczenie spotkania w Ostrowcu, jako integracji wspólnoty świętokrzyskiej środowiska Prawa i Sprawiedliwości oraz „zagrzewania do boju” przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Podczas spotkania wręczono powołania do korpusu ochrony wyborów. Na powiat ostrowiecki powołanie otrzymał Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *