„Sprytny” pracownik banku. Mieszkaniec powiatu opatowskiego stracił blisko 100 tys. zł

W dniu 18 stycznia 2023 r. do ożarowskich policjantów zgłosił się 28–letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, z którym poprzedniego dnia skontaktowała się osoba podająca się za pracownika banku przekazując wiadomość, że ktoś usiłował dokonać przelewu z jego konta bankowego, a tym samym pieniądze na tym koncie są zagrożone.

-Rzekomy pracownik banku, posługujący się językiem polskim jednak z wyraźnie wschodnim akcentem, polecił mu, aby zainstalował na swoim telefonie aplikację, która miała chronić jego bankowość elektroniczną –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. W rzeczywistości aplikacja ta dawała oszustowi dostęp do jego urządzenia. Następnie 28–latek przelał swoje oszczędności na inne „bezpieczne” konta, wskazane przez rozmówcę. Mężczyzna zastosował się do wskazanych poleceń i w kilku przelewach przekazał oszustom łącznie 96 tys. zł.

Apelujemy o ostrożność podczas kontaktów telefonicznych z osobami, których nie znamy, szczególnie jeśli chodzi o zgromadzone pieniądze lub wartościowe przedmioty.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *