W niedzielę do Ostrowca przyjeżdżają futsalowe mistrzynie Polski! Piłkarki KSZO z głównym trofeum radomskiego turnieju

W Radomiu rozegrano halowy turniej piłki nożnej kobiet. Biorące w nim udział piłkarki KSZO 1929 zajęły pierwsze miejsce i wróciły do Ostrowca z głównym trofeum, czyli Pucharem Marszałka Województwa Mazowieckiego. W naszym zespole zagrały: Naglarska, Kowalska, Zawadzka, Zawolik, Zakrzewska, Bień, Krawczyk, Olszewska, Jurecka, Latała, Szczerbińska, Szymańska.

W pierwszym spotkaniu podopieczne trenera Szymona Kroczka, po trafieniach Mai Zawolik i Wiktorii Latały, pokonały Wisłę Płock.

W półfinale ostrowczanki w regulaminowym czasie gry zremisowały 1:1 z AWL Wrocław. Wygrały za to konkurs rzutów karnych 2:1 (trafienia Krawczyk i Szymańskiej) i awansowały do ścisłego finału. Zmierzyły się w nim z zespołem radomskiego Zamłynia. Znów w regulaminowym czasie padł remis 1:1 (gol Bień) i znów nasze piłkarki były górą w konkursie rzutów karnych, wygrywając 3:1. Skutecznie egzekwowały je Krawczyk, Zawolik i Olszewska.  Trzecie miejsce w turnieju zajęły Byłe Zawodniczki Zamłynia, czwarte AWL Wrocław, piąte Wisły Płock, a szóste KKS Włókniarza Konstantynów Łódzki.

Przypomnijmy, że piłkarki KSZO 1929 są zdobywczyniami Okręgowego Pucharu Polski w Futsalu i tym samym dostąpiły zaszczytu gry na szczeblu centralnym tych rozgrywek. Los sprawił, że ich przeciwniczkami miały być w I rundzie piłkarki Wawelu Kraków. Losowania dokonano podczas rozgrywanego w Tczewie Turnieju Finałowego MMP U-19 w Futsalu Kobiet.  Krakowianki jednak zrezygnowały z gry i tym samym podopieczne trenera Szymona Kroczka awansowały do następnej rundy bez konieczności rozgrywania meczu.

Już na najbliższy weekend, 28-29 stycznia, Polski Związek Piłki Nożnej zaplanował z kolei mecze 1/16 Finału Pucharu Polski Kobiet w Futsalu. Piłkarki KSZO 1929 w niedzielę, o godz. 16, będą podejmowały w ostrowieckiej hali przy Świętokrzyskiej akademiczki z AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przeciwniczki, wielokrotne mistrzynie Polski, to obecnie trzeci zespół rozgrywek ekstraligi kobiet. W reprezentacji Polski występowały ostatnio dwie piłkarski AZS UJ Kraków: Justyna Maziarz i Natalia Nosalik.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *