Ucieczka z urwanym zderzakiem. Skuteczny pościg ostrowieckich policjantów (zdjęcia, wideo)

W dniu 23 stycznia 2023 r., kilka minut po godz. 12, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Zygmuntówka, policjanci z ostrowieckiej drogówki zauważyli osobowego opla, który posiadał oberwany tylny zderzak. Widząc niesprawne technicznie auto mundurowi postanowili natychmiast zatrzymać je do kontroli drogowej. Jednakże pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych siedzący za kierownicą mężczyzna nie zareagował i kontynuował jazdę.

-Po chwili kierujący oplem zjechał z drogi głównej i przyspieszając zaczął kierować się w stronę miejscowości Czarna Glina –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W pewnym momencie siedzący za kierownicą mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto zatrzymało się w poprzek drogi. Z jego środka szybko wysiadło dwóch mężczyzn, którzy dalej salwowali się pieszą ucieczką. Po chwili zostali zatrzymani. Okazali się nimi dwaj, dobrze znani mundurowym, mieszkańcy powiatu w wieku 35 i 40 lat. Od obu mężczyzn wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że starszy z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie. Jego młodszy kolega – blisko 2 promile. Początkowo żaden z nich nie chciał przyznać się do kierowania, jednak w toku dalszych czynności wyszło na jaw, że obaj uciekinierzy nie posiadają uprawnień do kierowania.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. W dniu 25 stycznia 2023 r. zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej usłyszał 35-latek. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *