Niespodziewana wizyta w sprawie kradzieży i włamań

W 26 stycznia 2023 r. opatowscy kryminalni zapukali do drzwi jednego z domów w gminie Iwaniska, gdzie spodziewali się zastać 63–latka podejrzewanego o związek z szeregiem kradzieży i kradzieży z włamaniem zaistniałych na przestrzeni ostatnich kilku lat na terenie powiatu opatowskiego.

-W trakcie przeszukania posesji zamieszkałej przez 63–latka policjanci zabezpieczyli blisko 140 przedmiotów pochodzących z przestępstwa, wśród których znalazły się m.in. sprzęty AGD i RTV, elektronarzędzia, meble, narzędzia gospodarskie, rowery, a nawet przyczepka samochodowa –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego mieszkaniec gminy Iwaniska powiązany został z sześcioma kradzieżami i kradzieżami z włamaniem. Policjanci ustalają innych pokrzywdzonych w tej sprawie.

W dniu 28 stycznia 2023 r. Sąd Rejonowy w Opatowie wydał postanowienie o zastosowaniu wobec zatrzymanego 63-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *