Wbito łopaty pod najważniejsze drogowe zadanie Ostrowca Świętokrzyskiego (zdjęcia)

Dziś odbyło się symboliczne wbicie łopat pod inwestycje „Rozbudowa drogi woj. 754 na odcinku od km 0+000 do 1+912 w Ostrowcu Św. wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej”. Uczestniczyli w nim. m.in. posłowie Andrzej Kryj i Krzysztof Lipiec, marszałek Andrzej Bętkowski, przewodniczący sejmiku Andrzej Pruś, radna sejmiku Magdalena Zieleń, radny powiatowy Zbigniew Duda, Artur Głąb asystent senatora Jarosława Rusieckiego, Dariusz Kaszuba, radny miejski, Jerzy Wrona dyrektor ŚZDW oraz Łukasz Przygoda Dyrektor Kontraktu w Mota-Engil Central Europe,s.a.

Nie zabrakło podziękowań i akcentowania tego, że wspólne działanie na wielu szczeblach przynosi wymierne efekty, jak to ma miejsce w przypadku tej inwestycji i że zaangażowano olbrzymie środki z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Poznaliśmy też kilka szczegółów realizacji inwestycji.

– Wspólnie z wykonawcą podzieliliśmy całe zadanie na działki robocze w taki sposób, żeby wyłączać z ruchu na krótki okres, małe odcinki  – mówi Jerzy Wrona dyrektor ŚZDW. Czego przykład mamy teraz, kiedy realizowana jest część inwestycji na ulicy Radwana od ul Polnej do Denkowskiej na jednej nitce jezdni. Po realizacji tej części prace przeniosą się na sąsiednią nitkę a tę udostępnimy kierowcom.

Jak zapewnia dyrektor ŚZDW decyzje o wyłączeniu z ruchu mostu na ul. Kamiennej zostaną podjęte dopiero, gdy będzie pewność, że nie wystąpi utrudnienie w przemieszczaniu się mieszkańców.

Planowany koniec prac to wrzesień 2024 roku.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Wbito łopaty pod najważniejsze drogowe zadanie Ostrowca Świętokrzyskiego (zdjęcia)

 • 2 lutego 2023 at 14:24
  Permalink

  Widac o co dba cala ta zabawna grupa wzajemnej adoracji. Przeciez ten remont juz dawno ruszyl. Brawo partyjni dzialacze.

  Reply
  • 5 lutego 2023 at 13:39
   Permalink

   Relacja jak w „Walczymy o stal”.

   Reply
 • 10 lutego 2023 at 20:41
  Permalink

  Celebryci,tylko by zaistnieć po raz enty.Od tego zostali wybrani by służyć społeczeństwu a nie przypisywać sobie zasługi!Trochę skromności panowie i panie.To jest Wasza służba.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *