Z policyjnych raportów: oszukana na „spadek”, potrzebni świadkowie

Oszukana „na spadek”

W dniu 16 lutego 2023 r. do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 35-latka, z którą kilka dni wcześniej za pomocą popularnego portalu społecznościowego skontaktowała się osoba, która twierdziła, że jest chora i nie ma nikogo bliskiego, a chce podzielić się swoim majątkiem, przekazując go za jej pośrednictwem na chore dzieci. Oszustka wmówiła swej rozmówczyni, iż widziała, jak nagłośniła ona w Internecie sprawę chorego chłopca i była zaangażowana w zbiórkę pieniędzy na jego leczenie.

-Internautka zaoferowała spadek w wysokości 310.000 euro –mówi p[podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. 35-latka, by wejść w posiadanie tych pieniędzy, musiała jedynie zapłacić za przelew, aby uzyskać darowiznę. Na numer konta wskazany przez rzekomą prawniczkę oszustki ,pokrzywdzona wpłaciła 250 euro. Kiedy zorientowała się, że obiecywane tysiące euro są fikcją i że padła ofiarą oszustów, postanowiła ponownie skontaktować się z nimi drogą elektroniczną. Wówczas otrzymała podobną wiadomość, że aby uzyskać darowiznę musi ponownie dokonać takiego samego przelewu.

Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z osobami poznanymi przez Internet, a czerwona lampka powinna włączać się zwłaszcza wtedy, gdy proszą o pieniądze. O wszystkich wątpliwych sytuacjach i próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, dzwoniąc do najbliższej jednostki lub pod numer alarmowy 112.

Potrzebni świadkowie

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 13 lutego 2023 r., ok. godz. 18, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Radwana. Policjanci zwracają się z prośbą do osób będących świadkami tego zdarzenia o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim Aleja 3- go Maja 9 tel. 47 8042 151 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 -15.30 lub całodobowo pod nr 478042205.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *