Radna zginęła na przejściu dla pieszych – nowe ustalenia

Podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, podała, że 45-letniemu mieszkańcowi powiatu opatowskiego, który podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym na ulicy Radwana, w którym zginęła radna miejska, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

-Do zdarzenia doszło na ulicy Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, 67-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Mercedes miał potrącić 71-latkę. Niestety, mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego na skutek odniesionych obrażeń zmarła. W sprawie wszczęto śledztwo. Na podstawie zebranego materiału dowodowego okazało się, że do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ponadto okazało się, że najprawdopodobniej sprawcą wypadku był 45-latek z terenu powiatu opatowskiego, a nie 67-latek – jak wynikało ze wstępnych ustaleń.

W dniu 22 lutego 2023 r. mężczyzna został zatrzymany przez ostrowieckich policjantów. W dniu 23 lutego 2023 r. został on doprowadzony do ostrowieckiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *