Usłyszał zarzut wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym

W dniu 20 lutego 2023 r., na terenie zakładu produkcyjnego mieszczącego się w powiecie opatowskim, uwagę pracownika zwróciły niezrozumiałe wahania wagi elektrycznej oraz dłuższy czas ładowania jednej z cementonaczep zaopatrujących się w cement sypki w tym dniu.

-Pracownik skierował zespół pojazdów na wagę kontrolną, która wskazała przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o niemal 5 ton i wynosiła 45 ton, przy czym automatyczny mechanizm ładowania cementu nie dopuszcza do przekroczenia łącznej wagi zespołu pojazdów i załadowanego materiału w wymiarze 40 ton –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Podczas sprawdzenia zespołu pojazdów okazało się, że jego kierujący w trakcie załadunku uruchomił mechanizm w postaci podpór sprężynowych, który opierając się o podłoże poza obszarem wagi doprowadził do wskazania przez układ pomiarowy wagi załadunku cementu zmniejszonej masy własnej pojazdu i naczepy, a tym samym zaniżenia ilości rzeczywiście pobranego cementu. Takie działanie wprowadziło zakład produkcyjny w błąd co do ilości pobranego surowca i naraziło przedsiębiorcę na straty.

39–latek obsługujący zespół pojazdów został zatrzymany, a ciągnik siodłowy wraz z cementonaczepą zabezpieczone. Ich zwrócenie właścicielowi możliwe było dopiero po zdemontowaniu mechanizmu służącego do popełniania przestępstw. Mieszkaniec powiatu radomskiego usłyszał zarzut wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym. Prokuratura Rejonowa w Opatowie zastosowała wobec 39–latka dozór policji oraz poręczenie majątkowe. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *