Włamywacz recydywista trafił do aresztu

W dniu 1 marca 2023 r. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 29-letniego mieszkańca gminy Kunów, który podejrzany jest o kradzież z włamaniem do skrzynki narzędziowej w warunkach recydywy.

-Do zdarzenia miało dojść na terenie jednej z ostrowieckich firm –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, nieznany wówczas sprawca, po przecięciu kłódki zabezpieczającej dostał się do skrzynki z narzędziami. Łupem padły różnego rodzaju elektronarzędzia. Wartość start pokrzywdzony wycenił na kwotę ponad 9.000 złotych. W dniu 27 lutego 2023 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali w miniony 29-letniego mieszkańca gminy Kunów. Jest on podejrzany o dokonanie tego czynu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. W dniu 28 lutego 2023 r. w prokuraturze usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, której dopuścił się w warunkach recydywy.

W dniu 1 marca 2023 r. na wniosek prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *