Działo się na opatowskich drogach

W dniu 4 marca 2023 r., ok. godz. 5, w Gołoszycach, 40-latek z gminy Opatów, który wracał z długiej podróży, w wyniku prawdopodobnie zaśnięcia za kierownicą, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Kierujący był trzeźwy i na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie, podała, że podczas minionego weekendu opatowscy policjanci odnotowali kilka niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

-W noc 3 marca 2023 r. uwagę policjantów z Ogniwa Patrolowo –Interwencyjnego zwrócił kierujący osobowym audi –mówi pani rzecznik. Badanie alkomatem wykazało, że 29–letni mieszkaniec gminy Ożarów miał w swoim organizmie 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka godzin później policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali w Opatowie kierującego fiatem. Mężczyzna ten co prawda był trzeźwy, ale w związku z popełnionymi w przeszłości przestępstwami związanymi z kierowaniem pojazdami w stanie nietrzeźwości, posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Opatowie. 69–latek z gminy Lipnik ponownie stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei w nocy 5 marca 2023 r., w Oficjałowie,  kierujący osobowym audi 18–letni mieszkaniec gminy Lipnik, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego. W tym zdarzeniu poważnych obrażeń ciała doznał 32–letni pasażer pojazdu. 18–latek był trzeźwy. Natomiast samochód, którym kierował nie posiadał badań technicznych od 2019 r. oraz nie był wyposażony w opony adekwatne do pory roku i warunków panujących na drodze.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *