Zajechał przed komendę alfą romeo, mając aktywny zakaz jazdy

Wieczorem 7 marca 2023 r. parol z Rewiru Dzielnicowych opatowskiej jednostki zatrzymał 25-latka, który kierował osobową alfą Romeo. Siadł za kierownicę wbrew orzeczonemu przez Sąd Rejonowy w Opatowie zakazowi kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

-Mężczyzna przyjechał na parking Komendy Powiatowej Policji w Opatowie na prośbę swojego nietrzeźwego kolegi, wobec którego dzielnicowi podejmowali wcześniej interwencję, aby zabrać go do domu –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dzielnicowi postanowili sprawdzić jak 25-latek dotarł do komendy, a kiedy okazało się, że za kierownicą alfy – sprawdzili jego uprawnienia. Okazało się, że opatowianin po raz kolejny złamał prawo i ponownie stanie przed sądem.

Takie sam przestępstwo kilka godzin wcześniej popełnił 67-latek z powiatu kieleckiego. Mężczyzna kierując toyotą przekroczył w miejscowości Kobylany dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość o 22 km/h. W tym przypadku również po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 67-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a wsiadając za kierownicę popełnił kolejne przestępstwo.

Sprawy obu kierujących trafią do sądu. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *