Wyciągnęła kluczyki ze stacyjki

W dniu 9 marca 2023 r., kilka minut po godz. 14, w miejscowości Rudka Bałtowska, doszło do ujęcia nietrzeźwego kierującego volkswagenem.

-Jadąca za tym pojazdem 36-latka zwróciła uwagę na niebezpieczne manewry i jazdę tzw. „zygzakiem” kierowcy volkswagena –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak tylko jadący niemieckim autem, zjechał na pobliską stację paliw, zatrzymał się przy dystrybutorach i wysiadł z pojazdu,  i gdy podeszła do niego jakaś inna kobieta, która zaczęła z nim rozmawiać, postanowiła wykorzystać sytuację i uniemożliwić mężczyźnie dalszą jazdę, wyciągając mu kluczyki ze stacyjki. Natomiast druga z obecnych tam kobiet, która jak się później okazało również była świadkiem tego zdarzenia, zadzwoniła na numer alarmowy informując o ujęciu nietrzeźwego. Badanie stanu trzeźwości 39-leniego mieszkańca gminy Bałtów wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto mundurowi ustalili, że mężczyzna posiadał dożywotni sądowy zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz że był poszukiwany na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim do odbycia kary 1 roku i 5 miesięcy pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Obywatelska postawa interweniujących kobiet wobec pijanego za kierownicą zasługuje na pochwałę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom Policji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *