Fatalny upadek na skrzyżowaniu

W Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy,  patrolujący rejon Alei Jana Pawła II, zauważyli jak kierujący motorowerem jadąc od strony ul. Bałtowskiej w kierunku ul. Radwana na środku znajdującego się tam skrzyżowania, przewrócił się i nie mógł się podnieść.

-Stróże prawa widząc to zdarzenie natychmiast ruszyli mężczyźnie z pomocą. Po chwili okazało się, że powodem utraty przez niego równowagi był nadmiar wypitego alkoholu.  Funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu na stan trzeźwości. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Bodzechów nie stosował się do orzeczonego przez sąd na okres 5 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierujący motorowerem odpowie więc za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do orzeczonego zakazu sądowego. Zgodnie z art. 244 Kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *