Wyrównany, przegrany mecz szczypiornistów KSZO w Kielcach

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *SMS ZPRP I Kielce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 38:36 (17:17).

SMS: Wysocki, Pieńkowski – Wleklak 5, Rybarczyk 2, Siekierka 3, Wrona 6,Wasiak 3, Welcz 4, Wierzbicki 2,Sarnowski1, Jurasik 5, Zając 1, Bojarczuk 2, Korus 4. Trener: Radosław Wasiak.

Kary: 10 min. Karne: 4/2.

Czerwona kartka: Patryk Wasiak (20 min. trafienia piłką w głowę bramkarza podczas wykonywania rzutu karnego)

KSZO: Piątkowski, Kijewski 1 – Bysiak, Sobut 2, Kogutowicz 3, Granat, Konwicki 2, Majchrzyk 9, Zadrożny 2, Chudzik, Skuciński 4, Świstak, Chmielewski 5, Wojkowski 8. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 6 min. Karne: 0/0.

Sędziowali: Maciej Mleczko i Krzysztof Paczyński (obaj z Bochni).

To był zacięty mecz, w którym żadnej z drużyn nie udało się wypracować w ciągu 60 minut więcej, niż trzybramkowej przewagi. Prawdziwe emocje były w samej końcówce spotkania. W 52 min. gospodarze prowadzili 32:29, ale nasza drużyna w 57 min. doprowadziła do remisu 36:36, a nawet prowadziła nawet różnicą jednej bramki. W ostatniej minucie spotkania znów był remis 36:36, a Adrian Wojkowski przestrzelił minimalnie rzut z koła, co wykorzystali młodzi kielczanie i rzutem z dystansu wyszli na prowadzenie. Na pół minuty przed końcem meczu trener Tomasz Radowiecki skorzystał z przerwy na żądanie. Nasi piłkarze ręczni zamiast zdobycia wyrównującej bramki, jednak zgubili piłkę, a SMS wykorzystała kontrataki w ten sposób KSZO zszedł z parkietu pokonany.