Tymczasowy areszt za posiadanie ponad kilograma marihuany i blisko 400 gramów amfetaminy

Ostrowieccy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej od pewnego czasu mieli podejrzenia, że miejscowy 36-latek może trudnić się nielegalnym procederem narkotykowym.

-W dniu 20 marca 2023 r. ostrowieccy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 36-latka –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna posiadał ponad kilogram suszu roślinnego oraz blisko 400 gramów białego proszku. Wstępnie badania laboratoryjne potwierdziły, że była to marihuana i amfetamina. Funkcjonariusze zabezpieczyli dodatkowo m.in. wagę elektroniczną oraz gotówkę w kwocie przekraczającej 51.000 złotych, w różnej walucie.

W dniu 22 marca 2023 r. ostrowczanin usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. W dniu 23 marca 2023 r. 36-latek stanął przed obliczem Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków 36-latkowi może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *