Już jutro, 4 kwietnia, Regionalne Targi Pracy w Starachowicach

Po pierwszych w tym roku, niezwykle udanych Regionalnych Targach Pracy w Skarżysku – Kamiennej, we wtorek, 4 kwietnia br. w Starachowicach dojdzie do wydarzenia, z udziałem kilkudziesięciu wystawców z całego regionu, które rozpocznie się o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach przy ul. Szkolnej 10.

Udział w Regionalnych Targach Pracy po-twierdziło już 35 pracodawców, którzy udo-stępnią ponad 500 ofert pracy – mówi dyrektor WUP Aleksandra Marcinkowska. Oprócz przedsiębiorców, poszukujących kandydatów do pracy w branży m.in. usługowej, handlowej, transportowej, a także produkcji przemysłowej i energetyki odnawialnej, obecni będą również przedstawiciele Wojska, prezentujący atrakcyjną ofertę kierowaną zwłaszcza do młodych ludzi, zainteresowanych pracą w służbach mundurowych – dodaje dyrektor WUP.
Wydarzenie organizowane w Starachowi-cach jest kolejnym z cyklu imprez targowo – wystawienniczych w ramach projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy”. Ciekawe propozycje znajdą tam jednak nie tylko cudzoziemcy, lecz także wszyscy zainteresowani mieszkańcy miasta i regionu. Oprócz ofert pracy, dostępne będą również propozycje szkoleń i kursów zawodowych w zawodach dających szanse na rozwój kariery. W strefie doradczej będzie można skorzystać z bezpłatnych, profesjonalnych porad doradców zawodowych i psychologów. Zostaną zorganizowane również warsztaty z zakresu aktyw-nego poszukiwania pracy, technik autopre-zentacji i diagnozowania własnych talentów. Doradcy EURES podpowiedzą, jak bezpiecznie szukać pracy za granicą, ze wskazaniem na specyfikę rynków pracy poszczególnych krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Dostępne będą również liczne oferty pracy od pracodawców zagranicznych, za pośrednictwem systemu EURES. Na odwiedzających czeka bezpłatny parking.
Wstęp na Regionalne Targi Pracy jest bezpłatny. Liczba osób mogących wziąć udział w warsztatach jest ograniczona.
Organizatorem II Regionalnych Targów Pracy w Starachowicach jest Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach. Partnerami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe i Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach.
W spotkaniu udział weźmie Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *